Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 243 гостей на сайті

Про Погоду

На цю ж тему

Наш Ефір


Зараз лунає NOW
- Автор - Назва:
Schumann - Kreisleriana, Op. 16-5. Sehr Lebhaft
Наступний NEXT
- Автор - Назва:
Tchaikovsky - Swan Lake - Act 1: Pas De Trois: D) Moderato
Слухачів: 12
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

21 жовтня 2020
Alfred Nobel 1833
Sir Ernest Dunlop Swinton 1868
Leonard Rossiter 1926
Manfred Mann 1940
Geoff Boycott 1940
Natalia Makarova 1940
Sir John Stevens 1942
Eric Faulkner 1954
Carrie Fisher 1956
David Campese 1962
Bjork 1966
Jade Jagger 1971

Фото дня

glinka.jpg
Стартував І-й міжнародний конкурс ім. Квітки Цісик PDF Друк e-mail
Неділя, 03 квітня 2011, 13:20

2 квітня у Львівській філармонії стартував Перший Міжнародний конкурс українського романсу ім. Квітки Цісик. Журі на чолі з Ніною Матвієнко оцінюватиме 13-х конкурсантів з України, Естонії, Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Угорщини, США. Відкрив захід ініціатор конкурсу Алекс Гутмахер (США). Далі почали виступати конкурсанти, що представляли по дві пісні: одна – з репертуару Квітки Цісик, і – акапельно – український романс.

Розпочав конкурсну програму Михайло Зрада із Польщі, за ним - Едуард Наточев із Росії (із містечка Полтавка, яке заснували вихідці із української Полтави – зазначила ведуча). До участі в конкурсі журі відібрало також – Олесю Літневські (Естонія), Василя Коломановського (Латвія), Світлану Сасу (Молдова), Михайла Колотила (Румунія), Христину Махно (США), Романа Медену (Угорщина), а також учасників з України: Ольгу Акулову (Донецьк), Тетяну Лаврів (Івано-Франківськ), Оксану Муху (Львів), Люцину Хворост (Харків), Петра Соболева (Чернівці).
Конкурс проходить у рамках українсько-американського проекту "Незабутня Квітка", що має на меті проведення концертів та вечорів пам’яті, присвячених видатній американській співачці українського походження Квітці Цісик.
Також під час Міжнародного конкурсу українського романсу буде оголошено про присвоєння імені Квітки одній з зірок сузір'я Овен. Відповідні сертифікати буде передано представникам української та американської родини – племінниці Марті Качмар-Цісик (Львів) та чоловікові Квітки – Еду Раковичу (США).
Захід проводиться як соціально-благодійний, адже він має привернути увагу до онкологічних проблем (усі жінки в сім’ї Квітки Цісик помирали від раку грудей).
«Ми хочемо привернути увагу різних громадських організацій та благодійних фондів до проблеми раку молочної залози. Тому завдяки фестивалю хочемо зібрати кошти на придбання пересувного мамографа для львівського онкоцентру», - заявляв раніше Алекс Гутмахер.
3 квітня буде урочисто відкрито кімнату-музей ім. Квітки Цісик у приміщенні СШ №54. Після цього всі охочі зможуть долучитися до висаджування дерева Квітки у Світовому саду українства (Музей архітектури і побуту). Того ж дня завершить конкурс гала-концерт, де крім переможців візьмуть участь Ніна Матвієнко, Олег Табаков, Василь Лазарович.
Разом із стартом Фестивалю Українського романсу імені Квітки Цісик стартуватиме і дитячий конкурс малюнків, присвячений співачці, у якому братимуть участь усі школи Львова.
Нагадаємо, у Львові минулого року відкрили вулицю Квітки Цісик, що з'єднує вул. А.Лінкольна та вул. М.Хвильового. 22 січня 2010 року у Львові відкрили меморіальну дошку Квітці Цісик. Вона прикрасила фасад будинку на вул. Глибокій, 8, де мешкала родина співачки.