Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 78 гостей на сайті

Про Погоду

На цю ж тему

Наш Ефір


Зараз лунає NOW
- Автор - Назва:
Mozart - Piano Sonata #11 in A - 3. Alla Turca: Allegretto
Наступний NEXT
- Автор - Назва:
Liszt - Années de pèlerinage. Deuxième année: "Italie" - Il penseroso.
Слухачів: 14
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

28 лютого 2020
John Carson 1927
Peter Alliss 1931
Mario Andretti 1940
Stephanie Beacham 1949
Ainsley Harriet 1957
Barry McGuigan 1961
Vincent Minelli 1910
Brian Moore 1932
Brian Jones 1942
Rocksolan 1973

Фото дня

mahler.jpg
Відновлено втрачену оперу PDF Друк e-mail
Субота, 29 січня 2011, 14:39

У Лісабоні поставили оперу, партитура і лібрето якої довгий час вважалися загубленими в результаті землетрусу 1755 року. Опера Антоніо Маццоні «Антігон» на лібрето П'єтро Метастазіо була написана на замовлення португальського короля Хозе I. Передбачалося, що основні партії в «Антігоні» повинні були виконувати знамениті співаки того часу, в тому числі Фарінеллі, Кафареллі і Гуданьї.

На пошук та відновлення опери пішло близько трьох років. Цією роботою займалися італійський скрипаль Массімо Маццео і британський піаніст і музикознавець Ніколас Макнейра.
Під час їх дослідницької роботи з'ясувалося, що партитура опери зберігалася в бібліотеці королівського палацу Ажуда, а лібрето було знайдено в Національній бібліотеці Ріо-де-Жанейро. Туди його на початку XIX століття вивезла королівська сім'я Португалії, рятуючись від французької інтервенції.
Антоніо Марія Маццоні жив у 1717 – 1785 роках і вважався сучасниками помітним оперним композитором. Відомо близько 20 опер Маццоні, багато з яких написані саме на лібрето Метастазіо. У 1753-56 роках Маццоні жив у Португалії, в цей період, імовірно, і було написано оперу «Антігон», за мотивами грецької міфології. За сюжетом, єгипетська принцеса Береніка має намір вийти заміж за Антігона I Одноокого, одного з діадохів. Однак той починає підозрювати, що в Береніку закоханий його син Деметрій Поліоркет, за що піддається вигнанню.
Опери на цей сюжет Метастазіо писали багато композиторів, серед яких Крістоф Глюк та чеський композитор XVIII століття Йозеф Мисливечек.
В сценографії прем’єри використано цифрові технології, а в цілому постановка обійшлася в 200 тисяч євро.