Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 192 гостей на сайті

Про Погоду

На цю ж тему

Наш Ефір


Зараз лунає NOW
- Автор - Назва:
Franz Schubert - Symphony #6 In C, D 589, "Little" - 2. Andante
Наступний NEXT
- Автор - Назва:
Mussorgsky - Pictures At An Exhibition - The Little Hut On Chickens' Legs (Yaga witch)
Слухачів: 11
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

25 листопада 2020
Joe DiMaggio 1914
John F Kennedy Jr. 1960
Beverly Bevan 1946
Imran Khan 1952
Charles Kennedy 1959
Blythe Duff 1962
Tunde Baiyewu 1968
Christina Applegate 1971

Фото дня

venice.jpg
Відновлено втрачену оперу PDF Друк e-mail
Субота, 29 січня 2011, 14:39

У Лісабоні поставили оперу, партитура і лібрето якої довгий час вважалися загубленими в результаті землетрусу 1755 року. Опера Антоніо Маццоні «Антігон» на лібрето П'єтро Метастазіо була написана на замовлення португальського короля Хозе I. Передбачалося, що основні партії в «Антігоні» повинні були виконувати знамениті співаки того часу, в тому числі Фарінеллі, Кафареллі і Гуданьї.

На пошук та відновлення опери пішло близько трьох років. Цією роботою займалися італійський скрипаль Массімо Маццео і британський піаніст і музикознавець Ніколас Макнейра.
Під час їх дослідницької роботи з'ясувалося, що партитура опери зберігалася в бібліотеці королівського палацу Ажуда, а лібрето було знайдено в Національній бібліотеці Ріо-де-Жанейро. Туди його на початку XIX століття вивезла королівська сім'я Португалії, рятуючись від французької інтервенції.
Антоніо Марія Маццоні жив у 1717 – 1785 роках і вважався сучасниками помітним оперним композитором. Відомо близько 20 опер Маццоні, багато з яких написані саме на лібрето Метастазіо. У 1753-56 роках Маццоні жив у Португалії, в цей період, імовірно, і було написано оперу «Антігон», за мотивами грецької міфології. За сюжетом, єгипетська принцеса Береніка має намір вийти заміж за Антігона I Одноокого, одного з діадохів. Однак той починає підозрювати, що в Береніку закоханий його син Деметрій Поліоркет, за що піддається вигнанню.
Опери на цей сюжет Метастазіо писали багато композиторів, серед яких Крістоф Глюк та чеський композитор XVIII століття Йозеф Мисливечек.
В сценографії прем’єри використано цифрові технології, а в цілому постановка обійшлася в 200 тисяч євро.