Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 224 гостей на сайті

Про Погоду

На цю ж тему

Наш Ефір


Зараз лунає NOW
- Автор - Назва:
Schubert - String Quartet No.14 in D Minor, D.810 - allegro
Наступний NEXT
- Автор - Назва:
Bezet - Carmen suite 2
Слухачів: 11
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

25 листопада 2020
Joe DiMaggio 1914
John F Kennedy Jr. 1960
Beverly Bevan 1946
Imran Khan 1952
Charles Kennedy 1959
Blythe Duff 1962
Tunde Baiyewu 1968
Christina Applegate 1971

Фото дня

domingo.jpg
Музика криги підкорює Лондон PDF Друк e-mail
Четвер, 13 січня 2011, 02:45

Норвезький музикант Тер'є Ісунгсет представив у Лондоні серію концертів Ice Music, під час яких він грав на музичних інструментах, виготовлених з льоду.

Концерти проходять в іглу – будинку-шатрі, на кшталт тих, в яких живуть мешканці крайньої півночі. Його було встановлено на терасі  палацу Сомерсет-Хаус у центрі Лондона. Інструменти музикант привіз у спеціальному холодильному фургоні.Він розповів, що грає в рукавицях, оскільки від тепла рук інструмент розтане, та й замерзнуть пальці. Проте концерт триває недовго: інструменти тануть, якщо не грати на морозі. Але ж на морозі губи прилипають до льоду.
Оскільки в Лондоні плюсова температура, для триденної серії концертів Тер'є привіз цілий набір льодяних труб – кожної вистачить на два-три виступи. На питання, чому він не створює інструменти з льоду на місці, музикант відповів: "Так, інструменти можна було б робити прямо зараз, але це буде штучний лід, який не може правильно звучати, він не дасть потрібного резонансу. Лід повинен бути тільки природного походження, і знайти такий дуже і дуже важко. Якість льоду залежить від води, від клімату місця, де вона замерзла, від того, якою була в цьому місці зима, і як замерзала вода. Одного разу в 2003 році я був на північному заході Швеції, подивився на тамтешній лід і зрозумів – він найкращий. Бувають роки, коли лід є кращим або гіршим – ситуація, практично, як з вином.
Як композитор я вже давно використовував незвичайні прийоми звучання музики. Так, наприклад, у мене була композиція для найбільшої в світі нафтової вежі; на джаз-фестивалі в місті Мольте я зробив композицію для звуків місцевої фабрики; у мене були композиції для дерева, каменю і тому подібне.
І одного разу в 2000 році на одному з фестивалів мене попросили зробити для них спеціальну композицію. Я вирішив використовувати тільки природні елементи, які були під рукою. А концерти проходили в печері з замерзлим водоспадом. Там були і каміння, і дерево. І я приставив мікрофон до води і до льоду. Звук вийшов просто прекрасний"
, розповів музикант.
Сьогодні у творчому здобутку Тер'є Ісунгсета – шість альбомів, виданих на його фірмі Ice Recods. Інструменти він зберігає у себе вдома у величезній морозильній камері площею 18 квадратних метрів. Щороку наприкінці січня у своєму місті Гейло він проводить фестиваль Крижаної музики.

 

 

 

 

З використанням матеріалів Music-Review