Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 158 гостей на сайті

Про Погоду

Наш Ефір

Зараз лунає NOW
Reload the page please

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

20 квітня 2024
Harold Lloyd 1893
Joan Miro 1893
Leslie Phillips 1924
Peter Snow 1938
George Takei 1939
Jessica Lange 1949
Louise Jameson 1951
Luther Vandross 1951
Nicholas Lyndhurst 1961

Фото дня

semen_hulakartemovskyy.jpg
Деліб, Лео PDF Друк e-mail

Клеман Філібер Лео ДЕЛІБ
Clément Philibert Léo Delibes
(1836 – 1891)

Народився в Сен-Жермен-Дю-Валь (нині входить до складу міста Ла-Флеш) в сім'ї поштового службовця і доньки співака комічної опери. Після смерті батька у 1847 році сім'я переїхала до Парижа. Музичну освіту отримав в Паризькій консерваторії, де навчався композиції та грі на органі. Його вчителями були Базен, А. Адан та інші.
З 1853 по 1871 працював органістом у церкві Сен-П'єр-де-Шайо та акомпаніатором у "Ліричному театрі" в Парижі. У 1871 році Деліб відмовився від посади органіста, одружився на Леонтін-Естель Денен і повністю присвятив себе композиції.
Тринадцять перших невеликих опер не принесли Делібу значного визнання. Справжню популярність він отримав у 1865 р., після кантати «Alger» та балету «Джерело» (La Source), поставленого в 1866 р. у Гран Опера. Деліб вніс в балет більше шляхетності, вишуканості та симфонічного інтересу.
Серед балетів Деліба особливе місце посідають «Сільвія» та «Коппелія» (за новелою Гофмана "Піщана людина"). Двома цими балетами захоплювався Чайковський, котрий писав про «Сільвію» так: "Що за чудо, що за вишуканість, що за багатство мелодійне, ритмічне й гармонійне!".
У сімдесятих роках Деліб написав опери «Так сказав король» («Le roi l'a dit»), «Жан де Нівель» («Jean de Nivel»), «Лакме» («Lakmé»). Перша з них - найкраща за своєю захопливістю, красою, свіжістю музики і фактури. Третя – «Лакме» – вважається найвидатнішою оперою композитора.
Деліб написав багато романсів, кілька дитячих хорів, ліричну сцену «La mort d'Orphée». У 1884 році Деліб був обраний членом французької Академії витончених мистецтв.