Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Нас відвідують

На даний момент 87 гостей на сайті

Про Погоду

Наш Ефір


Зараз звучить
- Автор - Назва:
Rossini - "Guillaume Tell" Overture
Наступний
- Автор - Назва:
Brahms - II-Adagio In D-Minor, Op. 15
Слухачів: 15
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

09 грудня 2019
Benny Green 1927
Dame Elisabeth Schwarzkopf 1915
Kirk Douglas 1916
Dame Judi Dench 1934
Tom Kite 1949
Joan Armatrading 1950
Gil Saward 1953
John Malkovich 1953
Donny Osmond 1957

Фото дня

semen_hulakartemovskyy.jpg
Неймовірна класична музика PDF Друк e-mail
Субота, 23 жовтня 2010, 15:06

Всі ми хоч раз чули про позитивний вплив музики на живі організми. Навіть відомо про зростання врожаїв та надоїв на тих фермах, де звучить класика. Подекуди це не більше ніж гіпотеза, а іноді – і взагалі журналістська вигадка. Але існують наукові дослідження, результати яких є наслідком кропіткої роботи спеціалістів і, відповідно, не викликають сумніву у своїй достовірності. Саме з такими фактами про вплив класики на організм людини ми хотіли б ознайомити Вас у цій статті.

На цілющому ефекті класичної музики наголошують акушери-гінекологи. Спокійна музика позитивно впливає на плід і на виношуваність дитини. Добре, якщо мама й сама любить класику. Численні дослідження педагогів і психологів підтвердили, що класична музика не тільки створює відчуття психологічного комфорту, але й сприяє розвитку уваги, інтелекту й творчих здібностей, допомагає розкриттю внутрішнього потенціалу дитини в ранньому віці. На ринку існує виховна серія збірок класичної музики для дітей під брендом «Ефект Моцарта». Як довели вчені-психологи, систематичні заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяють значно підняти IQ, розвинути пам'ять, аналітичні здібності, орієнтацію, не кажучи вже про позитивну корекцію нервової системи. В більшості передових європейських країн уроки музики, спів, гра на інструментах належать до обов'язкового елементу виховання, оскільки музика має найбільш сильніший емоційний вплив на дитину.
Інші психологічні дослідження показують, що в ресторані, де звучала класична музика, люди залишали більше грошей, ніж у ті дні, коли звучала популярна музика або її взагалі не було.
Експериментально доведено, що класична музика сприяє продажам: класика підвищує думку покупця про заклад та піднімає рівень самоповаги – часто покупець обирає більш дорогий товар, щоб бути «на рівні».
Для корекції фігури найкращий засіб – тренажерний зал. Але під класичну музику, одноманітна «попса» не допомагає покращити фігуру. Також доведено, що косметологічні процедури значно ефективніше, якщо вони супроводжуються музикою.
А профільні лікарі розробили музичні «рецепти» від поширених недуг.

  • При хронічній втомі добре заряджають енергією «Скрипковий концерт» або «Угорські танці» Брамса.
  • «Картинки з виставки» Мусоргського знімають емоційний стрес, адже ця сюїта є музичною галереєю сцен та образів.
  • Від дратівливості лікарі радять слухати Чайковського. Тут підійде будь-який твір. Особливу увагу слід приділити його операм, увертюрі до «Ромео і Джульєтті», симфонії «Зимові мрії».
  • Головний біль знімає прослуховування знаменитого полонезу Огінського, також лікарі пропонують від головного болю «Американця у Парижі» Гершвіна та «Весняну пісню» Мендельсона.
  • Найкраще нормалізує сон сюїта «Пер Ґюнт» Ґріґа, але якщо цих записів під рукою не виявиться – підійдуть також «Баркарола» Оффенбаха чи «Пісні без слів» Мендельсона.
  • Кров'яний тиск і серцеву діяльність стабілізує «Весільний марш» Мендельсона.
  • Класична музика сприяє травленню. Це може бути будь-який повільний і мажорний твір.

 

Класика, як бачимо, допомагає у будь-якій сфері життя. В цій статті нам не хотілося б принижувати інші, сучасні напрямки музики. Більш того, ми маємо сумніви у чистоті експериментів з молекулами води, результати яких стали знаменитими завдяки шокуючим фото. Ми навіть розуміємо тих людей, які досягають бажаного стану, слухаючи музику певного стилю. Але ми твердо заявляємо про те, що не має впливу на організм механічна, штучна музика, написана не під впливом натхнення, а для досягнення комерційного ефекту. Така музика є пустою і бездушною. То що ж має ефект? Відповідь очевидна: будь-яка професійна, «мисляча» музика ручної роботи, створена і виконана з любов'ю.