Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Нас відвідують

На даний момент 93 гостей на сайті

Про Погоду

На цю ж тему

Наш Ефір


Зараз звучить
- Автор - Назва:
Liszt - Annees De Pelerinage, Premiere Annee, "Suisse" - La Vallee D'Obermann
Наступний
- Автор - Назва:
Rachmaninov - Piano Concerto #2 In C Minor, Op. 18 - 1. Moderato, Allegro
Слухачів: 12
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

20 листопада 2019
Edwin Hubble 1889
James Bartram Collip 1892
Robert Kennedy 1925
Dulcie Gray 1920
Joe Walsh 1947
Bo Derek 1955
Jim Brown 1957
Sean Young 1959
Mike 'D' Diamond 1965

Фото дня

591873476.jpg
Скандал в Одеській опері триває PDF Друк e-mail
Четвер, 30 вересня 2010, 11:44

Прем’єр-міністр Микола Азаров, перебуваючи
з візитом в Одесі, відвідав Одеський оперний театр. Там «трупа» з третини складу театру переконувала його, що Сергій Проскурня навіть через суд не має поновитися на посаді генерального директора. Артисти переконували прем’єра, що знаний в Україні театральний діяч та режисер не відповідає рівню одеської опери.

Про причину свого звільнення Проскурня розповів на прес-конференції. "Входячи у справи в театрі, я виявив цікаві речі. Наприклад, в штатному розписі 28 прибиральниць. Але дирекція наймає за 26 тисяч гривень щомісяця клінінгову компанію, яку ніхто в очі не бачив. У штаті надзвичайно багато слюсарів, сантехніків, електриків. Водночас у штатному розписі тільки 47 ставок музикантів, артистів оркестру. Київська Національна опера має більш як 190 музикантів у оркестрі. По суті, Київський оперний має три повноцінних оркестрових склади, котрі дають театрові змогу і паралельно гастролі проводити, і працювати над новим репертуаром. До речі, я працював відкрито, проводив планерки, спілкувався з людьми. І чимдалі я працював, тим більше пересвідчувався в особливостях тіньового менеджменту. Довелося збирати свідчення керівників підрозділів про те, що в театрі є “мертві душі”. Чи міг я підписувати накази про преміювання неіснуючих працівників?! Потім з’ясував, що в театр заводять туристів, які платять екскурсоводам готівкою. При цьому наповнюваність залу за результатами року – 37%.  У 2007 році в театр закуповувалися музичні інструменти. А сьогодні оркестранти просить у прем’єра ще 5 мільйонів на нові інструменти.
Проскурня на прес-конференції оприлюднив витяг з листа слідчого управління ГУ МВС України в Одеській області стосовно фактичного керівника театру: «За наявними матеріалами кримінальної справи на Холденко Світлану Іванівну, яка обіймає посаду заступника директора Одеського академічного театру опери та балету і не має вищої освіти... У відділ кадрів надана довідка про незакінчену вищу освіту (відрахована з 5-го курсу Одеського будівельного інституту), однак вилученими з особистої справи копіями наказів по вказаному інституту Холденко С.І. відрахована з 3-го курсу за академічну неуспішність і не має іншої вищої освіти».
Ситуація в Одеській опері ганебна не лише для Одеси, а й для всієї України. Як вона розв’яжеться, спрогнозувати поки що складно. Принаймні хотілося б, аби будь яке рішення, яке приймуть уряд чи Міністерство культури, вони чітко пояснили громадськості.

 

За матеріалами УНІАН